Cvičení v těhotenství a po porodu

Ať už jste nastávající maminka, která se nechce vzdát pohybu během těhotenství, nebo jste již po porodu a přemýšlíte, jak dostat Vaší postavu do vytoužené podoby, nacházíte se v období, ve kterém panuje mnoho nejasností a nadměrné opatrnosti, a mnoho z vás raději zvolí cestu klidu a absence jakéhokoliv pohybu, i když to není nezbytně nutné.

V obou obdobích je vše velice individuální, ale dovolujeme si tvrdit, že správně vedená pohybová aktivita, při dodržení všech zásad, vám může pomoci jak v těhotenství, tak po porodu. Cílem nastávajících maminek je zachování pohybových návyků a cvičení vedoucí k usnadnění porodu ve formě posílení hlubokého stabilizačního systému, posílení ale i schopnost uvolňování pánevního dna, posílení oblastí, které v těhotenství ochabují, zejména mezi-lopatkové svaly, svaly v okolí nožní klenby, uvolnění beder a protažení ohybačů kyčle. V období po porodu potom návrat do požadované formy, opět prostřednictvím posílení hlubokého stabilizačního systému, posílením problémových partií a postupným zařazováním cardio zátěže v nízkých intenzitách. Zvláštní pozornost je také věnována problému rozestupu břišních svalů (diastáza) a jejich návratu do původní polohy.

V poslední době registrujeme zvýšený zájem o služby v této oblasti, a proto se snažíme neustále vzdělávat. V praxi je trénink u čerstvých maminek spíše trenérovým babysittingem, ale naučili jsme se tyto situace zvládat, a i když během lekce dochází ke spoustě komických situací, tréninkové cíle splníme nakonec vždy ☺

Objednat si lekci